Через повномасштабне збройне вторгнення Росії постраждали понад 1182 дитини – загинули 399 неповнолітніх та понад 783 були поранені, повідомляє пресслужба Офісу генпрокурора 1 жовтня.
За день до цього повідомлялось, що внаслідок агресії загинули 397 дітей і зазнали поранень понад 780.
«Найбільше постраждало дітей у Донецькій області – 402, Харківській – 232, Київській – 116, Миколаївській – 75, Чернігівській – 68, Луганській – 64, Херсонській – 55, Запорізькій – 50, Дніпропетровській – 29», – йдеться у повідомленні.
30 вересня, уточнюють в ОГП, внаслідок ракетного обстрілу російськими військами гуманітарної колони автомобілів в місті Запоріжжі загинули двоє дітей віком 10 та 14 років, ще одна 3-річна дитина отримала поранення.
30 вересня через обстріл окупантами міста Миколаєва отримала поранення 17-річна дівчина, зазначають прокурори.
І додають, що в ніч проти 1 жовтня внаслідок обстрілу міста Миколаєва було травмоване 3-місячне немовля.
«Ці цифри не остаточні, оскільки триває робота з їх встановлення в місцях ведення активних бойових дій, на тимчасово окупованих та звільнених територіях», – зауважують в ОГП.
За цими ж даними, через бомбардування та обстріли збройними силами РФ пошкоджені 2562 заклади освіти: з них 295 зруйновані повністю.
Читайте також: «Діти слухають уроки українською, як підпільники» – евакуйована вчителька з Волновахи навчає дітей онлайн
Москва, попри численні докази, заперечує обстріли цивільних в Україні.
Резолюції Ради безпеки ООН визначають, що серйозними порушеннями проти дітей під час збройних конфліктів є: вербування і використання дітей у збройних конфліктах; вбивства та каліцтва дітей; напади на школи, лікарні та захищених осіб, які пов’язані з ними; зґвалтування та інші форми сексуального насильства проти дітей; викрадення дітей; відмова у доступі гуманітарної допомоги.
Масштабна війна Росії проти України
24 лютого 2022 року Росія атакувала Україну на землі і в повітрі по всій довжині спільного кордону. Для вторгнення на Київщину із наміром захопити столицю була використана територія Білорусі. На півдні російська армія, зокрема, окупувала частину Запорізької та Херсонської областей, а на півночі – райони Сумщини та Чернігівщини.
Повномасштабне вторгнення президент РФ Володимир Путін називає «спеціальною операцією». Спочатку її метою визначали «демілітаризацію і денацифікацію», згодом – «захист Донбасу».
Російська влада заявляє, що армія не атакує цивільні об’єкти. При цьому російська авіація, ракетні війська, флот і артилерія щодня обстрілюють українські міста. Руйнуванням піддаються житлові будинки та об’єкти цивільної інфраструктури по всій території України.
На середину липня Україна оцінювала втрати Росії у війні в більш ніж 38 тисяч особового складу. Кремль не озвучує дані щодо загиблих під час вторгнення, але визнає, що втрати «значні». Наприкінці червня президент Зеленський оцінив співвідношення втрат України і Росії як один до п’яти.
Не подолавши опір ЗСУ, вцілілі російські підрозділи на початку квітня вийшли з території Київської, Чернігівської і Сумської областей.
Після звільнення Київщини від російських військ у містах Буча, Ірпінь, Гостомель та селах області виявили факти масових убивств, катувань та зґвалтувань цивільних, зокрема дітей. Українська влада заявила, що Росія чинить геноцид. Країни Заходу беруть участь у підтвердженні фактів масових убивств. РФ відкидає звинувачення у воєнних злочинах, а вбивства у Бучі називає «постановкою».
Пізніше факти катувань та убивств українських громадян почали відкриватися чи не у всіх населених пунктах, які були під російською окупацією.
Управління Верховного комісара ООН із прав людини станом на 25 вересня верифікувало 14 844 випадки загибелі(5996) і поранення (8848) цивільних людей в Україні внаслідок повномасштабної війни, розпочатої Росією 24 лютого 2022 року. В ООН наголошують, що реальні цифри – значно вищі.
Більше новин
У кого День ангела сьогодні: як красиво привітати іменинників
23 січня Україну охоплять дощі та мокрий сніг: де буде мокро
Удар по Запоріжжю: одна людина загинула, п’ять поранених у важкому стані