Очільниця Європарламенту наголосила на необхідності дотримуватися принципу «нічого про Україну без України», коли йдеться про можливі перемовини з Росією. Про це Роберта Мецола сказала в інтерв’ю Радіо Свобода.
На запитання, чи вважає поступки Росії з боку України неминучими, посадовиця відповіла, що це вирішувати Києву.
«Найгірше, що ми могли би зробити, – це обговорювати подібне без наших українських колег за столом, аналізуючи, що спрацює, а що ні… Українці мужньо борються за ті основи, які ми сприймаємо як належне. Ці основи були зруйновані автократичним режимом, який вторгся на територію іншої країни. Ми не можемо реагувати на це без України», – зауважила Мецола.
Керівниця Європарламенту також висловила готовність працювати над мирним планом та ідеями українського керівництва.
«Вважаю, це відповідальність усіх лідерів ЄС – використовувати це як відправну точку… Ми не можемо робити лише заяви про підтримку, чи то в наших столицях, чи також на місцях у Києві. Це має перетворитися на справжню солідарність, реальну допомогу. А реальна допомога означає, що ми чекаємо, поки українці нам скажуть, що спрацює», – зазначила Мецола.
Читайте також: «У нас немає вибору». Президентка Європарламенту про допомогу Україні, плани Дональда Трампа і відносини з РФ
Президентка Європарламенту прокоментувала й можливий план Дональда Трампа заморозити війну на нинішній лінії фронту та створити вздовж неї 1200-кілометрову демілітаризовану зону, до патрулювання якої буцімто не будуть залучені американські сили.
«Я би сподівалася на дуже сильні й об’єднані дії НАТО, коли Сполучені Штати та наші європейські колеги разом працюють не лише задля безпеки та оборони України, але й задля власного захисту. І це буде нова політична стратегія на майбутнє. Дискусія з нинішньою та майбутньою адміністрацією Сполучених Штатів на всіх фронтах – не лише щодо безпеки, торгівлі, економіки, конкурентоспроможності – вимагатиме абсолютно нового підходу. Можу тільки сподіватися, що ЄС може бути об’єднаним і узгодженим у цьому плані», – підсумувала Мецола.
Читайте також: У ЗМІ з’явилися деталі ймовірного «мирного плану» Трампа
На президентських виборах у США перемогу здобув Дональд Трамп, зміна адміністрації і передача влади має відбутися 20 січня.
У європейських столицях є побоювання, що Трамп, який повернеться до Білого дому 20 січня, змусить Україну відмовитися від утримуваних Росією територій в обмін на мирну угоду, а також зменшить підтримку Києва.
Більше новин
«Ми не залишимо вас самих» – кардинал Дзуппі до народу України під час меси в Римі
Влада США планує скасувати майже 5 мільярдів доларів боргу для України
Генштаб ЗСУ повідомляє про «інтенсивні атаки» Росії на Покровському напрямку