![](https://gdb.rferl.org/05796782-f305-4f80-93c8-23ce65a02194_w1200_r1.jpg)
Урядові кораблі США більше не платитимуть за транзит через Панамський канал, заявив Державний департамент США у мережі Х 6 лютого.
«Це економить уряду США мільйони доларів на рік», – йдеться в повідомленні Держдепартаменту.
У своїй інавгураційній промові 20 січня президент США Дональд Трамп заявив, що претендує на Панамський канал. Відтоді він неодноразово прямо заявляв, що Сполучені Штати повинні мати контроль над каналом. У відповідь на це президент Панами Хосе Рауля Муліно заявив, що жодна держава не може втручатися в управління Панамським каналом.
Трамп також стверджує, що Китай експлуатує водний шлях. І Панама, і Китай відкинули ці звинувачення. Однак на Панаму чиниться значний тиск, щоб вона пішла на поступки. Трамп не виключив військових дій.
Державний секретар США Марко Рубіо відвідав Панаму 2 лютого, попередивши країну, що Вашингтон «вживе необхідних заходів», якщо країна не обмежить участь Китаю в важливому водному шляху.
3 лютого президент Панами заявив, що усунув занепокоєння Вашингтона щодо ймовірного впливу Пекіна на його країну, не продовжуючи угоду Панами про приєднання до провідної китайської ініціативи «Пояс і шлях» (BRI). Муліно також заявив про подальші кроки щодо співпраці у сфері імміграції, що є важливою складовою політики адміністрації США.
82-кілометровий канал сполучає Панамську затоку Тихого океану з Карибським морем і Атлантичним океаном. Він був побудований на початку 20-го століття інженерним корпусом армії США. 31 грудня 1999 року США передали управління каналом Панамі.
Більше новин
На киян чекає похмурий і холодний четвер: прогноз на 6 лютого
Яка пенсія по інвалідності в Україні: група та вік мають значення
Північнокорейські ракети, якими РФ б’є по Україні, стали набагато точнішими, — Reuters