04.12.2024

Global News

Follow global news

На саміті в Будапешті лунала «небезпечна риторика» щодо припинення вогню – Зеленський

Президент України Володимир Зеленський заявив 7 листопада, що розмови про припинення вогню у війні з Росією без попереднього узгодження гарантій безпеки для України, які лунали, зокрема, і від деяких лідерів на саміті Європейської політичної спільноти в Будапешті, є «дуже небезпечними».

«Ми розуміємо, які лідери цю риторику впроваджують і піднімають. Що стосується ceasefire (припинення вогню – ред.), спочатку ceasefire, а потім «подивимося». Дуже страшний виклик для всіх наших громадян. Спочатку припинення вогню, а потім ми подивимося. Хто такі ви? Ваші діти помирають, вони там гинуть, руйнуються ваші домівки? Про що це мова?», – сказав Зеленський на пресконференції за підсумками участі в саміті Європейської політичної спільноти в Будапешті.

За його словами, припинення вогню з 2014 року, коли Росія окупувала Крим і частину Донбасу, закінчилося підготовкою до повномасштабного вторгнення РФ в Україну.

«Припинення вогню, коли немає гарантій безпеки…, є підготовкою до продовження окупації України і руйнації нашої незалежності й суверенітету. Ось, що на сьогодні значить ceasefire», – сказав президент.

«Це називається диванні експерти. По-іншому це ніяк не називається. Люди, які не пережили війну, пережили її в книжках, у кіно… Люди, які мають спілкування з Путіним роки, місяці, обійми тощо, але ніколи з ним не воювали. І це і є аналітика без глибокого розуміння війни, наслідків війни і ризиків для себе», – додав Зеленський.

За його словами, модель припинення вогню можна почути від деяких лідерів у Європі, а також від Бразилії і Китаю. «І важливо, що точно ми чуємо це від Росії. Це – прекрасна модель для Російської Федерації», – сказав голова держави.

Президент України Володимир Зеленський на засіданні Верховної Ради 16 жовтня представив пункти пропонованого ним «плану перемоги» України у війні з Росією. Він складається з п’яти публічних пунктів і кількох засекречених додатків. За словами президента, першим пунктом є запрошення України до НАТО.

Зеленський раніше заявив, що союзники Києва погоджуються з тим, що на другий саміт миру необхідно покликати представників російської сторони, які, за його словами, мають ознайомитися із пропонованим ним планом перемоги.

У вересні у МЗС Росії заявили, що Москва не брала і не братиме участі у саміті миру, оскільки «цей процес нічого спільного з врегулюванням не має».

24 вересня президент України заявив, виступаючи в Раді безпеки ООН, що Путін порушив «багато міжнародний правил, він не зупиниться сам, Росія може бути лише примушена до миру».

from Radio Svoboda

About Author